FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Siyonist İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı

Yerel kaynaklara göre, siyonist İsrail hava saldırısında Suriye ordusunun mevzileri hedef oldu.

İran haber ajansına göre, alınan ilk bilgiler, terör rejimi İsrail ordusunun, bugün Suriye tarafından İsrail’in işgalindeki Golan Tepelikleri’ne bir havan topunun atılmasını bahane ederek Suriye ordusunun gözetleme kulelerini vurduğu anlaşılıyor.

Terör rejimi İsrail, Suriye topraklarından atılan havan topu mermisinin kim tarafından atılırsa atılsın bundan Suriye yönetimini tutarken, ‘Her halükarda sorumlu Suriye yönetimidir’ iddiasında bulundu.

Terör rejimi iç güvenlik bakanı Gilad Erdan da, Suriye ordusunun Golan Tepeleri bölgesi yakınlarına konuşlanması halinde İsrail’in Suriye ordusu aleyhinde saldırı düzenleyeceği tehdidinde bulundu.

Irkçı İsrail rejimi bu zamana kadar Suriye’de muhalifleri ve teröristleri desteklemek için sayısız kez Suriye’ye yönelik saldırılar düzenledi. Suriye yönetimi ise ırkçı İsrail’in ihlalci girişimlerini BM ve Güvenlik Konseyi’ne şikayet etti.

Irkçı İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Suriye ordusu tarafından ateşlenen bir havan topunun ırkçı İsrail ile Suriye sınırındaki tampon bölgeye düşmesi üzerine sınırda bulunan İsrail askerleri rejim güçlerine ait bir askeri noktayı vurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Şubat 2024 (21) içerik yüklenmiştir.