FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrail’in işgalindeki Filistin topraklarındaki şirketler terkediyor

BM insan hakları konseyinin bildirisinin ardından çok sayıda şirketin siyonist yerleşkelerden sınırların diğer tarafına çekilmeye başladığı bildirildi.

Presstv’nin haberine göre, BM insan hakları konseyinin siyonist İsrail’in işgalinde tuttuğu Filistin topraklarında faaliyet gösteren şirketlerin kara listeye alınacağını bildirmesinin ardından, İsrail ve uluslararası çok sayıda şirketin 1976’de belirlenen ‘Yeşil Bölge’ sınırlarına çekilmeye başladığı anlaşılıyor.

Bu arada Filistinliler kendi topraklarını asla işgalciye vermeme konusunda kararlı tutumlarını ve direnişini sürdürürken Filistinliler, BM insan hakları konseyinden, siyonist sitelerin kanunsuz olduğu için buralarda ticareti tam ve kesin olarak yasaklamasına dair bildiri yayınlanma beklentisindeler.

Bilindiği gibi bir kaç ay önce de Avrupa Birliği, siyonist rejimin işgal ettiği Filistin topraklarında üretilen İsrail ürünlerinin boykot edilmesi için bu ürünlerin üzerine özel etiket yapıştırılması zorunluluğu getirmiş ve bu durum siyonist rejim ile Avrupa arasında ilişkilerin gerginleşmesine neden olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.