FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrailli Yetkililer: Eylemlerin Azalmasını Abbas’a Borçluyuz

Siyonist işgal rejiminde yayın yapan Kanal-2 televizyonu, İsrail kabinesinin yaptığı toplantıda intifadanın gündemin baş maddesi olduğunu belirterek, ordunun şehirlerdeki baskın ve kuşatmaları azaltmasının önerildiğini ifade etti.

Kabine toplantısına katılan ve durum değerlendirmesi yapan İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot, son dönemde eylemlerde bir azalma olduğunu ve bunu da terör eylemlerini durdurma konusunda fazlasıyla gayret gösteren Mahmud Abbas ile ona bağlı güvenlik güçlerine borçlu olduklarını söyledi.

Eizenkot, Kudüs İntifadasının bastırılmasında ve eylemlerin engellenmesinde Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin rolüne değinerek, başta %10 oranında eylemleri engelleyen bu güçlerin şu anda %40 oranında engellediklerini ifade etti.

Genelkurmay Başkanı gibi bakanlar da Abbas’ın rolünü takdir ettiklerini belirterek, hepsi Abbas’ın çabalarını arttırdığını, ona bağlı güçlerin okullarda bıçak topladıklarını söylediler.

İşgal güçlerinin Filistin şehirlerine girmelerine de değinen kabine üyeleri, ordunun girmeyeceğine dair bir taahhütte bulunmayacaklarını belirterek, ihtiyaç duydukça ordunun buralara girip operasyon yapacağını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Haziran 2021 (3) içerik yüklenmiştir.