FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist jetler Gazze’ye saldırdı, 7 yaralı

Siyonist hava kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarının bu sabah (22 Kasım Pazar) Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine gerçekleştirdiği hava saldırılarında yedi Filistinli yaralandı.

İşgal güçleri, hava saldırılarının Gazze’den fırlatılan füzenin işgal altındaki topraklara düşmesinin ardından gerçekleştirildiğini ve silah atölyelerini hedef aldığını öne sürdü.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, hava saldırıları Gazze’nin kuzeyinde bir karavanı, Yebna Mülteci Kampı’nda El-Kısas bölgesini ve Cibaliya’da demir atölyelerini hedef aldı.

Haber ajansları, Siyonist savaş uçaklarının Cibaliya’da En-Neccar ailesine ait bir çamaşır makinesi atölyesini vurduğunu ve aynı aileden altı kişinin yaralandığını bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Acil Servis ve Ambulans Hizmetleri Sorumlusu Dr. Muaviye Hasaneyn 3 Filistinlinin yaralandığını söyledi. Görgü tanıkları, Siyonist keşif uçaklarının Gazze Şeridi’nin üzerinde yoğun bir şekilde uçuş yaptıklarını bildirdi.

Öte yandan, Filistinli kaynaklar hava saldırılarında Mısır sınırındaki tünellerin de hedef alındığını ve Siyonist hücumbotlarının da denizden bölgedeki evleri bombaladığını belirtti.

Siyonist hava saldırıları, Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad’ın Gazze’den füze atışını ancak Filistinli grupların tümünün uzlaşısıyla durdurabileceklerini ve Siyonist işgalcinin Gazze’ye düzenleyeceği olası bir saldırıya Filistinli grupların karşılık verme hakkının bulunduğunu açıklamasının ardından geldi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.