FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist keskin nişancı’nın şehid ettiği Filistinli gencin kimliği açıklandı

Hastane kaynakları, Ramallah’ın kuzeyinde yer alan Beit Eil yerleşkesinde mevzilenen işgal askerlerinden bir keskin nişancının ateş açması sonucu El-Celzun mülteci kampından Filistinli bir gencin şehit olduğunu belirttiler.

Şehit Vecih’in (15) babası Vecdi Er-Ramhi yaptığı açıklamada, keskin nişancı işgal askerlerinin ateş açması sonucu göğsünden ağır yaralan oğlunun kaldırıldığı tıp merkezinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Şehidin babası Er-Ramhi, oğlunun vurulmasının ardından ambulansla acilen Filistin Tıp Merkezine getirildiğini, ameliyata alınan oğlunun bütün müdahalelere rağmen kurtulamadığını ifade etti.

Baba Ramhi oğlunun vurulmasıyla ilgili ise şu açıklamayı yaptı: “Oğlum vurulduğunda arkadaşıyla birlikte kampın ana caddesinde yürüyordu. O sırada çatışma da yoktu. Ortam gayet sakindi. Kampın bitişiğindeki Yahudi yerleşkesinde mevzilenen işgal askerlerinden keskin nişancılar oğlumu vurdu. Oğlumun şehit edilmesi, işgalcinin günü birlik Filistin halkına karşı sürdürdüğü cinayet ve zulümlerin sadece bir halkasıdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.