FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist komisyonun amacı uluslararası çabaları engellemek

İslami Direniş Hareketi (Hamas), eski yüksek mahkeme hakimlerinden Yaakov Tirkel başkanlığındaki Siyonist komisyonun Özgürlük Filosu’na düzenlenen kanlı saldırıyla ilgili soruşturmasının şüpheli olduğunu belirterek, işgal devletinin sorumluluktan kurtulmaya çalıştığını bildirdi.

“Tirkel” komisyonu bugün (9 Ağustos Pazartesi) Özgürlük Filosu’na düzenlenen saldırıyla ilgili çalışmalarına başladı ve siyasi yetkililerden ilk olarak Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu komisyon önünde ifade verdi.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, bugün konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Biz bu komisyona güvenmiyoruz. Çünkü işgalci tarafsız değil. Bilakis cinayete karışmış durumda. Katil, gerçeğin ortaya çıkması için değil, suç delillerinin yok edilmesi için çalışır” ifadelerine yer verildi.

Siyonist işgal yönetiminin soruşturma komisyonu kurmasını kanlı cinayetin sorumluluğundan kurtulmak ve uluslararası komisyonun başarılı olmasını engellemek için yapılmış bir manevra olarak nitelendiren Burhum, işgal hükümetini uluslararası soruşturma komisyonuyla işbirliği yapmaya ve kararlarını kabul etmeye çağırdı.

Hamas sözcüsü, uluslararası toplumdan da Siyonist işgal yönetimini uluslararası kararlara uymaya ve Gazze’ye uyguladığı ablukayı kaldırmaya zorlamasını istedi.

Siyonist işgal korsanları 31 Mayıs’ta Gazze’ye insani yardım malzemesi taşıyan Özgürlük Filosu’na düzenledikleri kanlı baskında 9 Türk vatandaşını şehit etmiş ve onlarca aktivisti yaralamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.