FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist komutan: Abbas milisleri ile ilişkiler mükemmel

Batı Yaka Kuzey Tugayı komutanı, Abbas milisleriyle yapılan güvenlik koordinasyonunun en üst düzeyde olduğunu ve olumlu sonuçlar verdiğini söyledi.

Siyonist komutan, dün (22 Temmuz Perşembe) işgal Ordu Radyosu’na verdiği demeçte, Batı Yaka’daki durumun tehlikeli olduğuna işaret ederek güvenlik koordinasyonunun daha da güçlendirilmesi ve kalıcı olmasının sağlanması gerektiğini ifade etti.

Siyonist işgal güçleriyle Abbas milisleri arasındaki koordinasyonun her gün daha çok geliştiğini söyleyen Siyonist komutan, işgal ordusunun milis güçlerinin Batı Yaka’da direniş gruplarına karşı verdiği mücadeleden memnun olduğunu kaydetti.

Abbas milislerinin Filistin halkı arasında güven kazanması için işgal ordusunun bazı yerlerde kendine hakim olması gerektiğini belirten Siyonist komutan, milis güçleriyle işgal güçleri arasındaki güvenin korunmasını istedi.

Siyonist komutan daha sonra şöyle konuştu: “Batı Yaka’daki şiddet olaylarının son yıllardaki istatistikleri Filistin güvenlik birimlerinin bu yöndeki çabalarının ulaştığı düzeyin kanıtıdır. Bugün en azından şunu söyleyebiliyoruz: Filistin kentlerinin içine kadar giriyoruz ve bize tek kurşun dahi atılmıyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.