FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist komutan: İsrail’in İran’ı bombalayacak gücü yok

Irak’ın nükleer merkezlerini bombalayan savaş uçağı filosu Komutanı, “Tel Aviv Irak’ın nükleer merkezlerini bombaladığı gibi, İran’ın da tesislerini bombalayamaz. Böyle bir güç ve imkânı yok” dedi.

1981 yılında Irak’ın nükleer merkezlerini bombalayan savaş uçağı filosunun Komutanı Zeiv Raz, İngiliz “Ekonomist” dergisine verdiği bir demeçte İsrail’in, 1981 yılında Irak’a karşı yaptığı gibi İran’ın nükleer tesislerini bombalayamayacağı, zira böyle bir gücü olmadığını vurguladı.

Bu Siyonist İsrailli Komutana göre, İran’ın nükleer merkezleri birbirinden uzak ve üstelik yer altında.

İranlıların zeki olduklarını da vurgulayan İsrailli bu Komutan bu hususta “İran, Irak’ın başına gelenlerden gereken dersi çıkardı ve tedbirlerini ona göre aldı. İran’da 8 savaş uçağıyla vurulabilecek tek bir nükleer merkez yok. Ama Irak’ta vardı” şeklinde konuştu.

İsrailli bu Komutan ayrıca “İsrail Hava Kuvvetlerinin bu mesele bağlamında yapabileceği en fazla iş, İran’ın nükleer faaliyetlerini bir yıl geciktirmek olacak. Fakat bu, İsrail kentlerinin İran ve müttefiklerinin füzeleriyle bombalanmasına değmez. Üstelik İran’ın nükleer tesislerini tamamen imha etmek, bu ülkeye Kara Kuvvetlerinin indirilmesini gerektiriyor. Bunu kimse düşünmek bile istemiyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.