FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist komutan’dan yakında savaş uyarısı

Siyonist işgal ordusu Genel Kurmay Başkanı Gabi Eşkenazi, işgal devletinin güneyindeki sükûnetin geçici olduğunu belirtti.

Eşkenazi, Gazze savaşının birinci yıldönümü münasebetiyle yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Şu anda sınırın güney bölgesinde devam eden sükûnet her an bozulabilir. Ben bunları söylerken gerçekçi konuşuyorum, hayal dünyasında yaşamıyorum. Sekiz yıl süren füze atışlarından sonra yaşadığımız bir yıllık sükûnet her an değişebilir.”

Güney bölgesi komutanı General Yoav Galant da bölge ile ilgili yaptığı değerlendirme, on yıldan beri ilk kez bu yıl bir sükûnet dönemi yaşadıklarını, bunun da halka olumlu yansıdığını, fakat buna rağmen her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

Askerlik sorununa değinen işgal devleti Cumhurbaşkanı Şimon Peres ise gençlerden askerlik hizmetinden kaçmamalarını isteyerek, “Ordunun siyasi müdahalelerden uzak tek bir düşünce ve yapıya sahip olması gerekir. Askerlerin yapacağı operasyonlara iki kişinin komuta etmemesi gerekir. Birden fazla komutan olursa o zaman zafer imkânsız olur” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.