FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist liderlerle, Fetih liderleri aynı masada buluştu

Siyonist işgal liderleriyle Ramallah yönetimi ve Fetih Hareketi liderlerinin samimi buluşmalarını gösteren yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren medya kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, Siyonist Sanayi ve Ticaret Bakanı Binyamin Ben-Eliezer, Siyonist Sosyal Güvenlik Bakanı Isaac Herzog, Siyonist Ziraat Bakanı Shalom Simhon ve eşi, eski Savaş Bakanı Şaol Mofaz ve Siyonist Parlamento’nun bazı üyeleri, Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyesi ve Filistin Kulüpler Birliği Başkanı Cibril Er-Recub ve Selam Feyyad hükümeti İskan Bakanı ve Abbas yönetimi genel sekreteri Muhammed Şetiyye ile görüştü.

Görüşmenin eski bakan ve Barak’ın siyasi danışmanı Salih Tarif’in davetiyle Tarif’in kızının düğününde gerçekleştiği ve oldukça samimi bir ortamda yapıldığı, Siyonist ve Filistinli yetkililerin aynı masaya oturduğu ve uzun süren koyu bir sohbete daldıkları belirtildi.

Siyonist yetkililerle Fetih liderleri arasında bu görüşme gerçekleşirken, başkanlık süresi biten Mahmud Abbas da medya aracılığıyla verdiği mesajlarda istediği garantilerin verilmemesi halinde doğrudan müzakerelere başlamayacağını öne sürüyor.
Gözlemciler ise, bu tür görüşmelerin bir tür doğrudan müzakere olduğunu ifade ederken, Abbas’ın Filistin halkının öfkesinden korktuğunu söylüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.