HaberlerLatin Amerika

Siyonist Lieberman, Arjantin’den de destek alamadı

Latin Amerika ülkelerine ziyareti sırasında İran karşıtı tutumunu dayatmaya çalışan Korsan İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman’ın bu amacına ulaşamadığı bildirildi.

Latin Amerika ülkelerini ziyaret eden korsan İsrail Dışişleri Bakanı Liberman, Arjantin başkentinde düzenlediği basın toplantısında İran karşıtı tutumuna destek bulmak için ‘İran nükleer gücünü geliştirirse bu durum Ortadoğu bölgesinde silah yarışını tetikler ve dünyaya tehdit oluşturur, ifadesini kullandı.

Siyonist Liberman Arjantin’den önce Brezilya ziyareti sırasında da Brezilyalı yetkililerden İran’ı nükleer programından vaz geçirmek için çaba harcamalarını istedi, ancak Brezilya Dışişleri Bakanı, ülkesinin İran’ın sivil amaçlı ve denetime açık nükleer araştırmalarını desteklediğini belirtti.

Latin Amerika ülkelerine ziyareti sırasında İran karşıtı tutumlarını dayatmaya çalışan Korsan İsrail Dışişleri Bakanı Liberman’ın ziyaret ettiği ülkelerde soğuk karşılandığı ve ziyaretinin ilk günden itibaren başarısızlıkla sonuçlandığı bildiriliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.