FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist mahkemeden Muhammed Ebu Tayr’a sürgün kararı

Siyonist işgal mahkemesi Kudüslü vekillerden Muhammed Ebu Tayr hakkında verilen sürgün cezasını dün akşam (20 Haziran Pazar) onayladı.

Mahkeme ayrıca, milletvekili tarafından yapılan itiraz neticesinde mahkeme kararı sanığın lehinde bozması durumunda bu kararın yeniden gözden geçirebileceğini de hükme bağladı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Değişim ve Islah Grubu şunu ifade etti: “İşgal mahkemesinin Kudüslü bir bakan ve üç vekil hakkında aldığı uzaklaştırma cezası, işgal yönetiminin tepesinde alınan siyasi ve ırkçı bir karardır. İşgal rejimi halkın önemli simalarını sürgün etmekle Kudüs’e karşı nasıl kirli hesaplar içinde olduğunu gösteriyor”.

Değişim ve Islah Grubu yaptığı açıklamanın devamında dünyadaki bütün parlamentolara seslenerek, vekillerin dokunulmazlıklarına karşı yapılan bu saldırıya karşı durmalarını ve işgal rejiminin aldığı kararı uygulamasına mani olmalarını istedi.

İşgal rejiminin, halkı yönlendiren, halkın direniş ruhunu besleyen ve manevi güç veren liderleri toplumdan uzaklaştırmak için başvurduğu yöntemlerden biri de sürgündür. Daha önce Şeyh Raid Salah ve Kudüs Müftüsü de benzer haksız cezalara maruz kalmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.