HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist Netanyahu: KOEP anlaşması düzeltilmeli veya iptal edilmelidir

Siyonist İsrail Rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu, dün Amerika kongresi başkanları ile yaptığı görüşmede ABD başkanı Trump’a paralel bir siyaset izleyerek KOEP nükleer anlaşmasının ıslah edilmesini veya iptal edilmesini istedi.

Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesi (AIPAC) 2018 Yıllık Konferansı’nda yaptığı konuşma ardından Amerikan kongresinde Cumhuriyetçi ve demokrat kanattan bir gruba hitaben yaptığı konuşmada İran karşıtı mesajlarına devam etti.

Siyonist İsrail rejimi başbakanı bu görüşmelerde KOEP nükleer anlaşmasının bir takım eksikliklerinin bulunduğunu iddia ederek onun icrasını engellemeye ve Amerikan liderlerini bu konuda kışkırtmaya çalışmakta.

Netanyahu kongredeki konuşmasında KOEP’teki mevcut noksanlıkların giderilmemesi durumunda iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Netanyahu bundan önce de defalarca KOEP’in iptal edilmesini istemiş ve hatta bu anlaşma nedeniyle Obama döneminde Amerika ile arası açılmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump ile dünkü Beyaz Saray görüşmesinde ağırlıklı olarak İran konusunu görüşen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’a tehditler savurarak, “İran’ı durdurmalıyız ve durduracağız.” şeklinde konuştu.

Öte yandan ülkesinde, hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturması derinleşen Netanyahu’nun Trump yönetimiyle son dönemdeki yakın teması her iki ülke kamuoyu tarafından dikkatle takip ediliyor.

Başa dön tuşu
Kapalı