FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Parlamento Knesset Üyesi Hamas Liderlerinin Tasfiyesini İstedi

Siyonist parlamento Knesset üyesi Moti Yogev işgal hükümetinden ve işgal ordusundan Gazze’deki Hamas liderlerini tasfiye politikasına yeniden dönmelerini talep etti.

Yahudi Evi Partisi üyesi olan Siyonist vekil, dün Gazze’den gönderilen uçurtmaların Siyonist yerleşimcilerin ekinlerinde yangına neden olmasından sonra işgal hükümetiyle işgal ordusuna yeniden infazlara başlanmasını istedi.

İşgal rejiminde yayın yapan Yedinci Kanal televizyonunun verdiği haberde Siyonist vekilin “Gazze’den Hamas sorumludur. Gazze’den gönderilen her bir uçurtmaya verilecek en iyi misilleme Hamas liderlerinden birinin vurulmasıdır” dediğini belirtti.

Fanatik vekil yaptığı açıklamada “tarım arazilerinde meydana gelen yangınları önlemek ve durdurmak, halkın da uçurtma göndermelerini caydırmak için füzelere misilleme yapıldığı gibi uçurtmalara da misillemenin yapılmasıdır. Uçurtmalar sorunu için tek çözüm suikast politikasına yeniden dönmektir” dedi.

Filistinli gençlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün üçüncü haftasında işgal güçlerinin askeri tersanesine karşı kullanmaya başladıkları uçurtmalar işgal hükümetiyle Yahudi yerleşimcilerin sinirlerini bozuyor, ekonomik zarara neden oluyor ve uykularını kaçırıyor.

İşgal liderleriyle komutanlar bunun maddi, güvenlikle ilgili ve psikolojik etkisini ifade ederken, işgal rejiminde yayın yapan Yediot Ahranoot gazetesi, uçurtmaların şimdiye kadar büyük maddi zarara neden oldukları gibi, Gazze sınırında yaşayan Yahudi yerleşimcilerin hayatını da kâbusa dönüştürdüğünü yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.