FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim 150 Filistinliyi tutukladı

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanlığı, işgal güçlerinin Batı Yaka, Kudüs ve Gazze’de Filistin halkına karşı baskınlarını artırdığına dikkat çekerek son iki gün içinde 150’den fazla Filistinlinin tutukladığını belirtti.

Bakanlığın basın idaresi müdürü Riyad el-Eşkar dün (11 Şubat Perşembe) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Siyonist işgal güçleri dört gündür kuşatma altında tuttukları Şu’fat mülteci kampında şimdiye kadar kadın, çocuk ve gençlerden 100’den fazla kişiyi tutuklamıştır. İşgal güçlerinin Kudüs’ün doğusunda bulunan Şu’fat mülteci kampına karşı başlattığı askeri operasyon son yılların en barbar ve en sert operasyonudur.”

Siyonist işgal ordusundan kalabalık bir birliğin polis köpekleri ile helikopterler eşliğinde mülteci kampında terör estirmeye devam ettiğini belirten el-Eşkar, gözaltına alınan onlarca Filistinlinin hâlâ sorgu merkezlerinde sorgulandıklarını dile getirdi.

Esirler Bakanlığı yayınladığı basın açıklamasında uluslararası camiaya seslenerek, Filistin halkını korumak ve Siyonist işgal rejiminin barbar saldırılarına engel olmak için acilen harekete geçilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (80) içerik yüklenmiştir.