FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim 2 Filistinliyi şehid etti

Filistin hastane kaynakları Gazze’nin kuzeyindeki Duğeyt bölgesinde Filistinli iki işçinin Siyonist işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan İlk Yardım ve Acil Durumlar Müdürü Dr. Muaviye Hasaneyn yaptığı açıklamada, Siyonist işgal askerlerinin şehit ettiği işçileri söz konusu bölgeden almak için Sivil İşler ve İrtibat Dairesi aracılığıyla gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

İşgal askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden işçilerin Gazze’de hurda ve kullanılmış eşya ticaretiyle uğraşan kişiler olabileceğini bildirdi.

Görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre Siyonist işgal güçleri Filistinli işçilere geceleyin ateş açtı ve açılan ateş sonucu yaralanan işçiler sabaha kadar kan kaybederek şehit oldu.

Siyonist işgal güçleri daha önce de Gazze’nin kuzeyinde yaşanan benzeri bir olayda Filistinli üç işçiye ateş açmıştı.

Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye açtığı vahşi savaşın birinci yıldönümünde Gazze’ye yönelik bu tür saldırıların artış gösterdiği ve işgal güçlerinin Gazze’nin güney sınırından sızarak bazı bölgeleri bombaladığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.