FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim 2011 kuruluş yıldönümünü kutlayamayacak

En-Necah Üniversitesi Siyasi Bilimler Profesörü Abdüssettar Kasım, işgal devletinin önümüzdeki yıl kuruluşunun 63. yıldönümünü kutlayamayabileceğini belirterek, bölgesel değişimlerle korku dengelerinin artık işgal devletinin lehine gelişmediğini ifade etti.

Kasım, bugün (21 Nisan Çarşamba) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bana göre önümüzdeki dönemde meydana gelecek bir savaş bölgede büyük bir değişime neden olacak. Bu savaşta işgal rejimi tamamıyla yok olmayacak ama kesinlikle hezimete uğrayacaktır.”

İşgal devletinin birçok düzeyde gerilediğine dikkat çeken Kasım, buna mukabil Amerika ve Batı’nın bütün engellemelerine rağmen direniş güçlerinin ise gittikçe güçlendiklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyonist yazarlar şu anda halkların ne kadar süre işgal altında yaşayabileceklerinden değil de, işgalcilerin yaşayabileceği süreden bahsediyorlar.”

İşgale karşı koyan direniş hareketlerine de değinen Kasım, “Direniş güçleri bölgede önemli değişimler gerçekleştirdiler. Gelişmelerin lehlerine dönmesini sağladılar. Bu dengeler kesinlikle Filistin halkının razı olacağı sonuçlar doğuracaktır.” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.