HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim, ABD ve İngiltere ağır bedel ödeyecektir

İran Kara Kuvvetleri Komutanı, Siyonist rejim, ABD ve İngiltere’nin ağır bedel ödeyeceklerini söyledi.

İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, İran’a baskı uygulamak amacıyla gelecek 3 ay sürede Ortadoğu’nun üç ülkesine yönelik muhtemelen askeri harekatı düzenleceği haberi üzerinde açıklamada bulundu.

Tuğgeneral Purdestan, ABD ve İngiltere’nin askeri yorumcuları ve komutanlarına tavsiyede bulunarak, “Bu ülkeler çaresizlikten ve tahkir olmaktan akıl dışı eylemlere yönelmemeliler, yoksa ağır bedel ödeyecekler”dedi.

İran Kara Kuvvetleri Komutanı, ABD ve Siyonist rejiminin İran karşıtı psikolojik propagandaları ise onların Ortadoğu bölgesinde tahkir olmalarından kaynaklandığını ifade ederken, ülkemize yönelik her çeşit hava, deniz ve kara askeri harekatına karşın İran’ın vereceği yanıtın ağır olacağını konuşmasına ekledi.

Tuğgeneral Purdestan, İran İslam Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri’nin en iyi hazırlık durumda olduğunu belirterek, dayatılan savaştan 22 yıl geçtikten sonra İran Silahlı Kuvvetleri’nin en modern ve yeni silahlarla donatıldığını, düzenlenen askeri tatbikatlarla ve verilen eğitimlerle dünya çapında büyük bir askeri güce dönüştüğünü kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.