AfrikaFilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Siyonist rejim, ABD’nin Mübarek’ten vazgeçmesinden rahatsızdır

Siyonist işgal yönetiminin Washington’un Hüsnü Mübarek rejiminin devrilmesi için Mısır’da yapılan protesto gösterilerine destek vermesinden ve işgal devleti için güvenilir müttefik sayılan Mübarek’ten vazgeçmesinden büyük rahatsızlık duyduğu kaydedildi.

Benyamin Netanyahu başkanlığındaki Siyonist hükümetin Obama yönetimiyle ilişkilerin zarar görmemesi için Amerika’yı açıkça eleştirmekten kaçındığı fakat Siyonist hükümet çevrelerinde Mısır’a yönelik tavrı nedeniyle Washington’a öfkenin hakim olduğu belirtildi.

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Siyonist yetkili, Fransız Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada “Washington’un Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’i devirmek için acelesi olduğu izlenimine sahibiz” dedi.

Yetkili, Amerika’nın tavrının son günlerde biraz değişmiş görünse de Mübarek’ten kurtulmak yönünde olduğuna işaret ederek bunun kaygı verici olduğunu söyledi.

“Vefa özellikle Ortadoğu’da değer biçilemeyen bir olgudur” diyen Siyonist yetkili, Washington’un Mübarek’ten vazgeçmesinin Amerika Birleşik Devletleri’nin bölgedeki güvenilirliğine gölge düşüreceğini öne sürdü.

Siyonist işgal devletinde yayınlanan Yediot Aharonot gazetesi de, “Herkesin Mübarek’in gitmesi gerektiğini anlaması gerekir. Fakat Washington’un yıllar boyu kendisine en iyi desteği veren ve İslami hareketin önünde engel olarak duran Mübarek’ten vazgeçmemesini bekliyorduk” dedi.

Gazete, “Amerikalılar Mısır rejimine böyle davranıyorlarsa, bölgedeki diğer müttefikleri nasıl düşünmeli?” diye sordu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (5) içerik yüklenmiştir.