HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim acizliğinden teröre başvuruyor

Dünyaya egemen olan münasebetlerdeki Filistin’in önemini anlatan İran İslam Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Siyonist rejimi acizlikten teröre başvurduğunu söylemekle, zafer ve başarı döneminin yakın olduğunu ifade etti.

Bugün Pazar Filistin’in geleceği için İslami ve Milli Dayanışma konferansında konuşma yapan Said Celili, dünyaya egemen olan münasebetlerdeki Filistin’in önemini anlatarak, Filistin’in özgürlüğe kavuşturmak çabaları sırf toprakları özgürleştirmek için yapılmayıp tüm dünyayı Sulta münasebetlerden kurtarmak için yapıldığını söyledi.

Siyonist rejimi elindeki tüm imkanlar ve atom bombalarına rağmen Filistinli çocuklara karşı hüsrana uğradığını ifade eden Said Celili, Filistin’in uluslararası ilişkilerde bir olgu oluşturduğunu kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, “Büyük güç olduklarını iddia edenler sahip oldukları tüm ekonomik, siyasi ve askeri kapasitelerine rağmen bir millete yönelik terör yolunu seçmişlerdir. Bu yaklaşım onların hüsrana uğradıklarından kaynaklanmaktadır”dedi.

Cundullah örgütü terörist başı Abdulmalik Rigi’nin ABD tarafından desteklenmesine de işaret eden Said Celili, terörizmle mücadele ettiğini iddia eden Amerika’nın bu skandala yanıt vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.