FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim askerleri Batı Yaka caddelerinde dans ediyor

Video paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanan ve Siyonist işgal askerlerini Batı Yaka’nın El-Halil kentinde Amerikan müziği eşliğinde dans ederken gösteren video Gazze Şeridi’nden öfkeye yol açtı.

60 yaşındaki Hacı Abdurrahman El-Velidi, “Bizi bu derece küçümseyecekleri ve Batı Yaka caddelerinde işgal askerlerinin dans edeceği hiç aklıma gelmemişti” dedi.

El-Velidi, Siyonist askerlerin Abbas milislerinin çabaları sayesinde Batı Yaka’da kendilerini güvende hissettikleri için bu şekilde davranabildiklerine işaret ederek şöyle konuştu: “Batı Yaka’da yaşayan Filistinliler Yahudi gaspçıların ve Siyonist işgal askerlerinin baskısı altında inlerken, düşman askerlerinin Filistinlilerin korumasında kendilerini güvende hissetmesi ve caddelerde dans etmesi kaderin bir cilvesi olsa gerek.”

21 yaşındaki üniversite öğrencisi Hasan El-Antili ise, Siyonist işgal devleti ile Abbas yönetimi arasında sürdürülen güvenlik koordinasyonu nedeniyle bu tür görüntülerin oluşmasının doğal olduğunu söyleyerek, Abbas milislerinin Batı Yaka kentlerine ve mülteci kamplarına sızan Siyonist gaspçılara hiçbir şey yapmadan Siyonist işgal güçlerine teslim ettiğine dikkat çekti.

27 yaşındaki Şadi El-Hindi de, “Siyonist askerlerin bu yaptığına şaşırmayın. Kendilerini güvende hissetmişler ve oynamışlar” şeklinde konuştu.

56 yaşındaki Hüseyin Abdurabbihi ise, görüntülerin kendisine acı verdiği kadar gurur duymasını da sağladığını, Batı Yaka caddelerinde rahatça dans eden Siyonist askerlerin Gazze sınırında ölüm korkusuyla tanklarından dışarıya çıkamadıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.