FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim bir Filistinliyi Gazze’ye sürgün etti

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği Vaid, Siyonist işgal güçlerinin Bi’ri Saba’dan Hani Aştivi’yi Gazze’ye sürgün amacıyla Beyt Hanun Sınır kapısına bıraktıklarını ifade etti.

Vaid, Aştivi’nin sürgün edilmesiyle ilgili olarak yaptığı yazılı bir açıklamada, işgal rejiminin bu sürgünü daha önce aldığı ve yeni Nekbelere neden olacak 1650 nolu askeri kararın gereği olarak yaptığını belirtti.

İşgal devletinin sınır tanımayan tecavüzleri karşısında Ramallah takımının görüşmeler konusunda aldığı kararı gözden geçirmesini isteyen Vaid, sürgün edilen Filistinlilerin Beyt Hanun sınır kapısında beklemeye ve bu kararı geçersiz kılıncaya kadar da eylemlerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.

Siyonist işgal devleti aldığı askeri kararla Batı Yaka’da yıllardır ikamet eden Filistinlileri Gazze’ye sürgün etmek istiyor. Sivil toplum kuruluşları, on binlerce Filistinliyi tehdit eden bu karara tepki gösterirken, İslam ülkelerinin yönetimlerinden kayda değer bir tepki ortaya konmaması işgal rejiminin Filistinlileri tehcir işini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.