HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim casus arayışında

Lübnan’da yayınlanan El-Leva gazetesi, korsan İsrail’in casusluk yaptırmak üzere eğitim için yurt dışına çıkan ve mali sıkıntısı olan Araplara tuzak kurduğunu açıkladı.

Son günlerde Lübnan’da ortaya çıkarılan korsan İsrail casusluk çetelerini ele alan El-Leva gazetesi, ‘İsrail’in bölgedeki stratejisi’ başlıklı detaylı bir araştırmaya yer verdi.

Gazete, korsan İsrail’in Amerika’nın yardımları ile Lübnan arenasına sızmaya çalıştığını ve Lübnan’da siyasi, etnik ve dini çatışmaları körükleyerek ülkenin siyasi güçleri arasında birlik sağlanmasını önlemeye çalıştığını belirtti.

Gazete, korsan İsrail’in 2006 yılında Hizbullah hareketinden aldığı yenilgiyi hatırlatarak buna karşın siyonistlerin Lübnan arenasından vaz geçmek niyetinde olmadıklarını vurguladı.

Yazının bir başka bölümünde ise korsan İsrail’in casusluk amaçları doğrultusunda eğitim için yurt dışına çıkan ve bazen mali sıkıntı yüzünden zor durumda olan Araplara tuzak kurduğu ve böylece tuzağa düşenleri casusluk amacı ile kullandığı vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.