FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim çökmek üzere

İran savunma bakanı general Ahmet Vahidi, Filistin direniş hareketleri liderleri ile yaptığı görüşmede siyonist rejimin çökmek üzere olduğunu vurguladı.

Filistin İslami Cihat hareketi genel sekreteri Ramazan Abdullah Şalah ve Filistin Halk Kurtuluş cephesi genel sekreteri Ahmet Cibril ile ayrı ayrı görüşen İran savunma bakanı Vahidi, siyonist rejimin Lübnan ve Filistin direnişi ile yüzleşmede ömrünün sonuna geldiğini belirtti.

Görüşmelerde general Vahidi, İran’ın Filistin ve Lübnan direnişine verdiği desteğe ve siyonist rejim tehditlerine karşı koymak için daha da güçlendirilmesi gerektiğine bir kez daha vurgu yaparak Lübnan’da 33 günlük savaş ve Gazze şeridinde 22 günlük savaşta yaşanan gelişmelerin, siyonist karşıtı direnişin asla sönmediğini, bilakis Lübnan ve Filistin direniş hareketlerinin liderlerinin akılcı ve cesur tutumları ile doruğa ulaştığını ve siyonist rejimi aciz ve çaresiz bıraktığını gösterdiğini vurguladı.

Savunma bakanı Vahidi, Lübnan ve Filistin direnişi liderlerinin kendi milletlerinin onur kaynağı olduğunun altını çizdi.

Görüşmelerde Filistinli iki lider de bölge ve Filistin’de yaşanan son gelişmeler hakkında birer rapor sunarak 33 Günlük Lübnan savaşı ve 22 günlük Gazze Savaşı deneyimlerinden hareketle siyonist rejime daha ağır ve zillet verici darbeler indireceklerini belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.