HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim çöküş ve dağılmaya doğru hızla ilerliyor

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad “Ahmak bir Amerikalının en kutsal bir Kitaba karşı her hangi bir cesarette bulunması aslında Siyonistçe bir komplodur” dedi.

Mübarek Ramazan bayramı münasebetiyle ülke yetkilileri, İslam ülkesi Temsilcileri ve İran halkından bir grubun Rehber Seyyid Ali Hameney’e yaptıkları ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Ramazan bayramından dolayı tebriklerini ifade ettikten sonra gündemdeki olayların da bir değerlendirmesini yaptı.

Ahmedinejad Amerikalı bir keşişin 11 Eylül terör hadisesi münasebetiyle Müslümanların en Kutsal Kitabı olan Kuran-ı Kerim’i yakacağını ilan etmesi girişimiyle ilgili olarak “Ahmak bir Amerikalının en kutsal bir Kitaba karşı her hangi bir cesarette bulunması aslında Siyonistçe bir komplodur. Böyle bir teşebbüs İlahi bütün dinlere aykırıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca, Siyonist İsrail’in çöküş ve dağılmaya doğru ilerlemekte olduğunu hatırlatarak “Bu tür çirkin girişimler, Siyonistleri değil kurtarmak, aksina dağılış çizgisindeki hızlarını iki misli arttıracaktır” vurgulamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.