FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist Rejim Cumhurbaşkanı: İran, Tel Aviv İçin Ciddi Bir Tehdit Olmaya Devam Ediyor

Siyonist Rejim Cumhurbaşkanı Pazar günü yaptığı konuşmada, İran’ı ciddi bir tehdit olarak adlandırdı.

Siyonist Rejim Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, 6 günlük savaş dönemindeki askerleri anma töreninde şunları söyledi: ‘Biz, İran’ın sınırlarımızda silahlanma yarışında olduğunu bir dakika bile unutmuyoruz. İsrail’i ve sınırlarımızı korumak için onları sürekli takip ediyoruz. ‘

Siyonist Rejim Savunma Bakanı da birkaç gün önce İran’ı, Golan Tepeleri’nin üçüncü cephesini açmaya çalışmakla suçlayarak, İran’ın füze savunma sistemlerinin işgal altındaki Filistin semalarını kapatmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Siyonist Rejim Savunma Bakanı Avigdor Liberman, İran’ın Suriye’deki füze savunma sistemlerinin işgal altındaki Filistin hava sahasını kapatabileceği konusunda uyardı.

Liberman, Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, İran’ın Suriye’deki askeri istikrarının ve bu ülkede gelişmiş füze savunma sistemleri kurulmasının, kuzeyden güneye, askeri ve yolcu uçuşlarının kapanmasına neden olabileceğini söyledi.

İsrail Times’de yer alan bir haberde, İsrail’in İran’la bir savaşın eşiğinde olduğu reddedilerek, Tel Aviv’in gerginliklerin artmasını ve İran’ın olası misillemesini önlemek için her şeyi yaptığı vurgulandı.

Siyonist Rejim Savunma Bakanı şu ifadelerde bulundu: ‘İsrail’in İran sınırına yakın bir yerde bir sistem kurmak istediğini düşünün, onların tepkisi ne olurdu? Uluslararası toplum nasıl tepki verirdi? Savaşın eşiğinde olduğumuzu düşünmüyorum ama her şey için de hazırız.’

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.