Genel

Siyonist Rejim Direniş Gösteren Halkın Karşısında Geri Adım Attı.

Siyonist işgal rejimi Yüksek Mahkemesi Han El-Ahmer’in yıkılması kararı konusunda 11 Temmuz’a kadar ihtiyati tedbir kararı aldı.

Irkçı Ayırım Duvarı ve Yerleşim Birimlerine Karşı Direniş Heyeti Başkanı Velid Assaf konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İsrail Yüksek Mahkemesi Han’ın yıkım kararı konusunda ihtiyati tedbir aldı. Heyet olarak geçen günlerde bedevi topluluğun burada ev inşa edebilmesi amacıyla ruhsat almak için ciddi çabalar ortaya koyduk. Avukatlar ruhsat almak için hazırladıkları dosyayı Sivil İdare’ye takdim ettiler. Ancak idare reddetti. Bunun üzerine Heyet İsrail Yüksek Mahkemesi’nden, Sivil İdare’nin niçin ruhsat vermediğiyle ilgili cevap verinceye kadar yıkım kararı konusunda tedbir alması için talepte bulundu” dedi.

Assam açıklamasında, mahkemenin 11 Temmuz’da Han’ın yıkım kararının tamamıyla durdurulması için nihai bir karar vermesini beklediklerini söyledi.

İşgal güçleri Han’ı boşaltmak için direnen halkla onlarla dayanışmak için bölgeye gelen dayanışmacılara karşı zor kullanmış ve birçoğunu darp etmişti.

İşgal yönetimi, 250 bedevinin yaşadığı Han El-Ahmer bölgesini halktan tamamıyla arındırıp burayı da topraklarına ilhak etmek için zor kullanıyor. Halkın hayat dayanaklarını yok etmek için ağaç dikmelerine ve ev yapmalarına izin vermeyen işgal güçleri bu şekilde onları bölgeyi terk etmeye zorluyor. İşgal rejiminin inşaat ruhsatı vermemesi sebebiyle sacdan yaptıkları ev ve barakalar ise onları soğuktan ve sıcaktan koruyamıyor.

Bölgedeki bedeviler, işgal rejiminin 1948 yılında En-Nakab’tan göçe zorladığı aileler. Buraya yerleşen aileler hayvancılıkla uğraşıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.