Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist rejim direniş liderlerini suikast ile tehdit etti

Siyonist rejim eski genel kurmay başkanı ve “Mavi Beyaz” parti lideri Benny Gantz Gazze şeridinde direniş güçleri liderlerine suikast siyasetinin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

İRNA’nın bildirdiğine göre Gantz, korsan rejim başbakanı olarak seçilmesi durumunda Gazze şeridinde direniş liderlerine suikast düzenleme siyasetine tekrar başlayacağı vaadinde bulundu.
Korsan rejim İsrail iç güvenlik bakanı Gilad Erdan da yaptığı açıklamada, ordunun bir kez daha Hamas liderlerine terör eylemlerini başlayacağını belirtti.
İşgalci rejim yetkilileri Filistin direniş güçleri liderlerine defalarca suikast düzenleme tehdidinde bulunurken, ırkçı rejim casusluk servisleri ise şimdiye kadar direniş liderlerinden bazılarını şehit etmiştir.

Bu arada Filistin TV muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda sınır hattı yakınlarında bugün 5 Filistinliyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Han Yunus’un doğusunda sınır hattındaki kum tepelerinin ardında konuşlanan işgal askerleri sınıra yaklaşan beş kişiyi gözaltına aldı. Irkçı rejim askerlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde ve doğusunda sınır hattına yaklaşan herkese ateş açtığı ifade edilirken, İşgal güçlerinin Gazze Şeridi sınırında gözaltına alındığını açıkladığı beş kişinin kimlikleri henüz öğrenilemedi.

Başa dön tuşu
Kapalı