FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Direniş’in gücünü ölçmek istiyor

Siyonist işgal ordusu karadan, denizden ve havadan Gazze’nin belli bölgelerini bombalarken, Gazze sınırında nöbet tutan mücahitler de mevzilerinde işgal askerlerini karşılamaya hazır bekliyorlar.

Askeri uzman Yusuf Şarkavi, işgal ordusunun son saldırılarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak, Siyonistlerin bu saldırılarla aslında Filistin direnişinin gücünü ölçmek istediğini belirtti.

İşgal ordusunun önümüzdeki dönemde Gazze’ye açacağı olası bir savaşın niteliğine de değinen Şarkavi, işgal ordusunun bu sefer başlatacağı bir savaşın öncekinden farklı olacağını, bu savaşta Şalit’i kurtarmak ve direniş liderlerine suikast düzenlemek için çaba harcayacağını ifade etti.

Şarkavi sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyonistlerin son zamanlarda daha temiz bir savaş yapacakları yönündeki açıklamaları aslında onların başlatacağı savaşı özetliyor. Temiz bir savaştan kasıtları savaşta mümkün olduğunca az zayiat vermektir. Velev ki, sivillere karşı katliamlara neden olsalar bile onlar için önemli olan az zayiat vermektir.”

Gazze’yi vurmanın Stratejik olarak Siyonistler için büyük bir önem arz ettiğini belirten Şarkavi, Hamas, Hizbullah, Suriye, İran gibi muhalif cephesinin en zayıf halkasının Gazze olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.