FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim Direniş’in zaferleri karşısında gündemi saptırmaya çalışıyor

İran İslami Şura meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu üyesi Alirıza Rahimi, Tel Aviv rejiminin Tahran’a yönelik çeşitli suçlamalarının Siyonistlerin Direniş ekseni karşısında aldıkları yenilgiler konusunda gündem saptırmak amacıyla gerçekleştiğini söyledi.

Siyonist rejim elebaşı Netanyahu’nun İran’ın Siyonist rejim savaş uçağının düşürülmesinde parmağı olduğuna dair kanıtları Münih konferansında ortaya koyacağı iddiasına değinen Rahimi, “İran İslam cumhuriyeti yetkililerinin net tutumuna göre, Tahran’ın Siyonist rejim’e ait F16’nın düşürülmesinde herhangi bir rolü yoktu”diye kaydetti.

İran karşıtı her türlü içi boş ithamların İran’ın kesin tepkisiyle karşılaşacağını kaydeden Rahimi, Münih güvenlik konferansının İran İslam cumhuriyetinin bölgesel ve küresel bazda kazanımlarının açıklanması ve önerilerinin sunulması için uygun bir fırsat sayıldığını sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi Suriye hava savunma sistemi geçen 10 Şubat tarihinde Suriye’ye tecavüz eden Siyonist rejime ait bir F16 tipi savaş uçağını hedef alarak düşürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.