FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim dışişleri bakanı İran karşısında aciz kaldıklarını itiraf etti

Siyonist rejim dışişleri bakanı Lieberman, İran’ın nükleer programınu durdurma başarısızlığına patlayarak artık çok geç kalındığını söyledi

Siyonist rejim dışişleri bakanı Avigdor Lieberman, İsrail’in Nükleer bir güç olmuş İran’ı asla kabul edemeyeceğini söyleyerek, yirmi yıldır İran’ın nükleer programının bir türlü durdurulamadığını belirtti.

İsrailli yöneticilerin yirmi yıldır İran’ı durdurabilecek gerekli siyaseti izlemekten aciz kaldıklarını söyleyen Lieberman, İran’ın bugünkü nükleer kapasiteye ulaştmasına fırsat verildiğini belirtti.

İsrail Kanal 2 televizyonuna demeç veren Lieberman İsrailli yöneticilere tepkisini şöyle dile getirdi:

“Ben bunu 2001 yılında başbakanlık ofisinde genel müdürlük yaptığım dönemden bu yana söylemekteyim, o zamanlar İran’ın nükleer tesisleri şimdi olduğu gibi yeraltına çekilip farklı yerlere dağıtılmamıştı. Ben bu konu üzerindeki tepkimi ilk olarak 1996 yılında gündeme getirdim. Bütün nükleer tesislerini yeraltına ve farklı yerlere dağıtmayı taşımayı planladıklarını biliyorduk. Ancak o zaman verilmesi gereken karar bir türlü verilmedi. Bu konuyla yıllardır yakından ilgilenen birileri açısından, şunu kesinlikle diyebilirim ki, istihbarat bilgilerine göre İsrail nükleer bir İran ile birlikte kesinlikle yaşayamaz. İsrail devletinin nükleer bir İran’ı kabullenmesi asla mümkün değildir.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.