FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim dünyada gittikçe geriliyor

Siyonist ana muhalefet partisi Kadima’nın Knesset üyesi Dalia Itzik, işgal devletinin dünya platformunda giderek gerilediğini itiraf etti.

Kadima üyesi Itzik devamla, parlamentonun yaz çalışmalarında Başbakan Netanyahu’yu kendisinin siyasi varlığının devamı üzerinde değil de işgal devletinin çıkarlarını düşünmeye ve bunun için bir şeyler yapmaya zorlayacağını ifade etti.

Siyonist Kadima Partisi lideri ve eski Dışişleri Bakanı Tzipi Livni de yaptığı açıklamada, işgal rejimin giderek yalnızlaştığını ve ulusal çıkarlarla iktidardaki koalisyonun çıkarlarının çatıştığını iddia etmişti.

Obama’nın iki devlet fikrine de değinen Livni “Obama’nın iki devlet fikrinden bahsetmesi onun İsrail’e olan düşmanlığından değil, tersine İsrail’in çıkarlarını düşündüğündendir” dedi.

Siyonist işgal devletinin son Gazze savaşının ardından dünyanın birçok yerinde tarihte görülmemiş bir şekilde eleştirilmesi, yaptıklarıyla Nazilerin yaptıklarının karşılaştırılması, Gazze’de insanlık suçu işledikleri konusunda raporların yayınlanması ve liderlerinin tutuklanması talebiyle birkaç ülkede dava açılması ve tutuklama kararlarının çıkması işgal rejimini -liderlerinin ifadelerine göre- çok zor bir sürece sokmuştur. Bir taraftan direniş güçleri, diğer taraftan dünyada direnişi destekleyen ve giderek yükselen sesler bu gayri meşru varlığı kara kara düşündürüyor. Arap ülkelerinden yana bir sıkıntı duymayan işgal devleti asıl tehlikeyi direniş güçleriyle onları destekleyen dünyanın özgür ve onurlu insanların tavrında görüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (24) içerik yüklenmiştir.