HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim dünyada terör ve korkunun kaynağıdır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, siyonist rejimin dünyada terör ve korkunun kaynağı olduğunu belirtti.

Mihmanperest, siyonist Rejim ve hamilerinin terör ve senaryo girişimleri ile maceracı ve tehlikeli düşünceleri uygulama peşinde oldukları konusunda uyarıda bulundu ve Siyonistlerin her türlü ‘pervasızca ve akılsızca girişiminde’ pişman edici bir karşılık alacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Mihmanperest, Siyonist Rejim’in Yeni Delhi’deki ve Tiflis’teki diplomatlarına saldırılara İran’ın karıştığı yolundaki iddialarına vurgu yaparak “Temel olarak, bizim bakış açımızdan Siyonist Rejim ve de onun hamileri terör olaylarının asli zanlısıdırlar ve de Siyonist Rejim ve hamilerinin bu tarz terör ve senaryo eylemleri ile maceracı ve tehlikeli düşünceleri uygulama peşinde olduklarını söyledi.

Mihmanperest, ‘dünyadaki terör ve korkutma kaynağının’ Siyonist Rejim’in olduğunu ve bu gayri meşru rejimin kendi varlığının devamını terör ve de tehlikeli maceracılıklarda gördüğünü vurguladı.

Siyonist Rejim’in Yeni Delhi’deki ve Tiflis’teki diplomatlarına saldırılara İran’ın karıştığı yolundaki iddialarına vurgu yaparak “Temel olarak, bizim bakış açımızdan Siyonist Rejim ve de onun hamileri terör olaylarının suçlularıdırlar ve İran İslam Cumhuriyeti’ni son olaylarla ilişkilendirmeleri tamamen desteksiz ve asılsızdır” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin en büyük terör kurbanlarından biri olarak, her zaman terör eylemlerini kınadığını vurgulayan Mihmanperest, Siyonist Rejim’in son fitnesini, bu rejim tarafından işlenen terör suçlarından özellikle işgal altındaki Filistin topraklarında cinayetler ve de İranlı bilim admalarına düzenlenen suikastlerden kamuoyu görüşünü saptırmak üzere planladığı, sonuç vermeyecek gayretler olduğunu belirtti.

Mihmanperest ayrıca Siyonist Rejim’i himaye eden ve terör gruplarının adını ‘terör grupları listesinden’ çıkaran bazı batılı devletleri kınadı ve batılı devletlerin bu şekilde davranarak dünyada terörizmi güçlendirdiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.