FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim El-Kıbli mescidine saldırdı

Onlarca Siyonist işgal askeri dün akşam (14 Mart Pazar) Mescidi Aksa’nın güney bölümünü basarak içerine bulunan ve namaz kılan 20 Filistinliyi zorla dışarıya çıkardı.

Siyonist işgal güçlerinin Mescidi Aksa’da nöbet tutan ve namaz kılan insanlara saldırması ve onları güç kullanarak dışarıya çıkarması sırasında cemaat arasında yaralananlar olduğu bildirildi.

Onlarca işgal askeri ansızın El-Kıbli Mescidi’ni bastı ve camide nöbet bekleyen cemaati Mescidi Aksa’nın kapılarından birinden zorla dışarıya çıkardı.

Siyonist işgal güçlerinin dışarıya çıkarılanların yeniden camiye girmesine izin vermediği ve kimliklerine el koyduğu belirtildi.

Kudüslü alimlerin Mescidi Aksa’yı koruma çağrıları ve fanatik Yahudilerin baskın düzenleme tehditleri nedeniyle, Kudüs kenti sakinlerinden ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerden bir grup dün yatsı namazını kıldıktan sonra El-Kıbli Mescidi’nde nöbet beklemeye başlamıştı.

El-Kıbli Mescidi, Mescidi Aksa’nın güney bölümünde, yani kıble tarafında yer alıyor ve erkeklerin ana namazgâhı sayılıyor. Ayrıca, Mescidi Aksa’da namaz kıldıran imamın mihrabı bu mescitte bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.