FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Emel gemisinin Gazze’ye ulaşmasını engelleyecek

Siyonist işgal hükümeti uluslararası toplumdan Gazze’ye insani yardım ulaştırmak isteyen Libya’nın gemi göndermesini engellemesini talep etti.

Siyonist işgal radyosu bugün (10 Temmuz Cumartesi) verdiği haberde şöyle dedi: “Siyonist işgal rejiminin Birleşmiş Milletler daimi temsilcisi Michael Oren, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’a, BM ve Güvenlik Konseyi’ne Libya’nın Gazze’ye göndermeyi düşündüğü geminin engellenmesi için bir mektup gönderdi. İşgal rejimin temsilcisi Oren gönderdiği mektupta Gazze’ye uygulanan deniz ablukasının kırılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, işgal rejiminin uluslararası hukuka uygun olarak bu eylemi yaptığını söyledi”.

İşgal hükümeti de daha önce yaptığı açıklamada, açık ve gizli her türlü tedbire başvurarak Libya’nın insani yardım taşıyan “Emel” gemisinin Gazze’ye ulaşmasını engelleyeceklerini duyurmuştu.

Muammar Kaddafi’nin oğullarından birinin başkanlık ettiği hayır kurumunun hazırladığı Emel gemisinin Gazze’ye gitmek üzere bugün Yunanistan’dan yola çıkması bekleniyor. Gemi iki bin ton gıdanın yanında çok miktarda ilaç taşıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.