FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim esir aldığımız kendi askerlerini vurdu

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki Şehit İzzettin el-Kassam Tugayları, işgal ordusu komutanlarından birinin hayatlarına da mal olsa askerlerden esir düşmemelerini istediklerini söylemesinin, Kassam Tugayları’nın Furkan savaşında “işgal ordusu kendi askerlerini vuruyor” açıklamasını desteklediğini belirtti.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (11 Eylül Cuma) basına yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Furkan savaşı esnasında Kassam Tugayları, düşmanın esir düşen kendi askerlerini kasten vurduğunu söylediğinde, düşman ordusu bunu yalanlamış ve askerlerinin dost ateşiyle vurulduğunu duyurmuştu. Dost ateşiyle neden vurulduklarını ise söylemeye cesaret edememişti. Bu da, bütün cihad eylemlerinde doğruluğu elinden bırakmayan Kassam’ı bir kez daha doğruluyor.”

Furkan savaşında mücahitlerin üç ayrı operasyonda düşman askerlerini esir aldıklarını, fakat her seferinde işgal uçaklarının gelip esir askerlerle onları esir alan mücahitleri vurduğunu belirten Ebu Ubeyde, “Bir defasında esir alınan bir Siyonist asker iki gün üç mücahitle birlikte kaldı. Fakat düşman bunu fark edince mücahitlerle esir askerin bulunduğu binayı F16 uçaklarıyla vurdu. Bombardımanda Yahudi esir asker ölürken üç mücahit de şehit oldu” şeklinde konuştu.

Savaşta işgal askerlerine verilen bu talimatların aslında işgal ordusunun askerlerinin hayatını önemsemediğini ve komutanların makam ve mevkilerinin her zaman askerlerin hayatının önünde olduğunu gösterdiğini belirten Ebu Ubeyde, “Esir asker Şalit dosyasının çözüme kavuşmamasının nedeni de bu olsa gerek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.