FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim etnik temizlik yapıyor

Filistin Ulusal Girişim Hareketi Genel Sekreteri milletvekili Dr. Mustafa El-Bergusi, Siyonist işgal rejiminin aldığı 1650 nolu askeri kararla işgal altındaki Filistin topraklarında etnik temizlik yapmak istediğini ifade etti.

Milletvekili El-Bergusi yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Siyonist işgal rejiminin Batı Yaka’daki vatandaşları Gazze’ye sürgün etme kararı ve en son on beş yıldan beri El-Halil şehrinde ikamet eden Fadi El-Azazime’yi sürgün etmesi büyük bir tehlike arz ediyor. İşgal yönetimi bölgedeki demografik yapıyı değiştirmek için 1650 nolu askeri kararı aşamalı olarak uyguluyor. Aynı şeyi daha önce ayrım duvarının inşasında ve yerleşim birimleri konusunda da uygulamıştı.”

İşgal yönetiminin Tulkerem’den Ahmed Sabah adındaki Filistinli esiri sürgün ettikten birkaç gün sonra Azazime’yi de sürgün etmesinin, bölgedeki Filistinli nüfusu hedef alan bir uygulamanın sonucu olduğunu belirten El-Bergusi, “Bu uygulama işgal altındaki Filistin topraklarında yeni bir etnik temizliğin ve Kudüs’ü diğer topraklardan, Batı Yaka’yı da Gazze’den ayırmanın işaretidir” şeklinde konuştu.

Siyonist işgal rejiminin aldığı bu ırkçı kararın; Kudüs, Batı Yaka ve Gazze’de yaşayan insanlara özgürce hareket etme hakkı veren uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirten El-Bergusi, işgal rejiminin Filistin topraklarını kantonlara bölmek istediğine dikkat çekti.

Siyonist işgal yönetiminin aldığı ırkçı karara direnişle karşılık vermek gerektiğini belirten El-Bergusi, bunun için resmi ve sivil platformlarda ciddi adımlar atmak gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.