FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim ev yıkımlarını hızlandırdı

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs halkını evlerinden etme ve Kudüs şehrini tamamıyla Yahudileştirme çabaları yoğun bir şekilde sürerken, Kudüs’teki işgal belediyesinin başında bulunan Nir Barkat bugün (02 Mart Salı) yaptığı açıklamada, Silvan’ın Bustan mahallesinde 88 evi yıkmayı planladıklarını duyurdu.

İşgal belediyesinden bazı yetkililer, planın ilk aşamasında Bustan mahallesindeki Filistinlilerin evlerinden en az kırk tanesinin yıkılıp yerine Kral Parkı ismiyle bir park yapılacağını belirtiyorlar. Siyonistler, Hz. Süleyman’a atfedilen bahçenin burada olduğunu iddia ediyorlar.

Silvan Topraklarını Savunma Komisyonu Başkanı Fahri Ebu Diyab ise yaptığı açıklamada, Siyonist Belediye Başkanının yakında bölgede uygulamayı düşündükleri planı açıklayacağını belirtirken mahalle sakinlerinin bu plana razı olduğu iddiasının ise doğru olmadığını ifade etti.

Ebu Diyab devamla, işgal belediyesinin temelde bölgeyi Filistinlilerden temizlemeyi ve yerine Tevrat Parklarını inşa etmeyi planladığını kaydetti.

Siyonistlerin bu kirli planını durdurmak için bütün imkanlarını seferber edeceklerini dile getiren Ebu Diyab, “Buradaki evlerin yıkılması demek, burada yaşayan 1500 kişinin evsiz barksız kalması demektir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.