FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Filistinli balıkçılara saldırdı

Siyonist hücumbotları bu sabah (28 Ocak Perşembe) Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kenti açıklarında avlanan Filistinli balıkçılara ateş açtı.

Filistin Deniz Polisi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Siyonist hücumbotları sabah saatlerinde Rafah açıklarında avlanmakta olan Filistinli balıkçı teknelerine doğru makineli tüfeklerle ateş açtı.

Deniz Polisi kaynakları, Siyonist hücumbotlarının bir süre balıkçı teknelerini kovaladığını, hayatlarının tehlikede olduğunu gören balıkçıların teknelerini terkettiklerini ve açılan ateş sonucu bazı teknelerde büyük zarar meydana geldiğini söyledi.

Siyonist işgal odusuna bağlı hücumbotların Gazze Şeridi açıklarında avlanmaya çalışan Filistinli balıkçılara hergün taciz ateşi açtığı ve Filistinli balıkçıların ailelerinin rızkını temin ettikleri mesleklerini yapmalarını engellemek istediği bildirildi.

Filistin Ziraat Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Siyonist Ordusu’na bağlı korsanların denizin ortasından avlanmakta olan 6 Filistinli balıkçıyı kaçırmasının ardından bir bildiri yayınlayarak Filistinli balıkçıları uyarmış ve Siyonist işgal güçlerinin balıkçıları hedef alan saldırılarında artış gözlendiğine işaret ederek balıkçılardan dikkatli olmalarını istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.