AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Filistinlileri organları için kaçırıyor

İsveç gazetesi Aftonbladet’ta yayınlanan bir haber, İsrail askerlerinin neredeyse hergün gerçekleşen Batı Şeria operasyonları ve gözaltına alınan çocuklar konusunda şok iddialar ortaya attı.

İsveç’in en çok satan sol eğilimli günlük gazetesi Aftonbladet’ta “Oğullarımızın organlarını yağmalıyorlar” başlığı ile verilen haberde, Filistinlilerin “Batı Şeria ve Gazze’den bazı gençlerin İsrail ordusu tarafından tutuklanmalarının ardından cesetlerinin bazı organları eksik olduğu halde ailelerine teslim edildiğini” söyledikleri aktarılıyor.

Haberi hazırlayan Donald Boström, Nablus’lu Halid’in, Ceninli Raad’ın annesinin ve Gazze’den Mahmut ve Nefes’in amcalarının kendisine ‘Oğullarımız gönüllü olmayan organ bağışçısı haline getirildiler ve kaybolmalarının ardından birkaç gün içinde cesetlerinin bazı organları eksik olarak bizlere teslim edildi’ dediğini” yazdı.

Ailelerin anlattıklarına göre, İsrail askerleri tarafından kaçırılan çocuklar ve gençler öldürülmeden önce organlarını “bağışladıklarına” dair bir belge imzalamak zorunda da bırakılıyor.

Haberde, 2000 yılından bu yana Türkiye, Doğu Avrupa ve Latin Amerika’da yapılan organ nakillerinde kullanılan böbreklerin yarısının İsrail’den yasadışı yollarla elde edildiği, sağlık bakanlığının da bu olaylardan haberi olduğu da iddia ediliyor.

Haberin yazarı Boström, Batı Şeria’da görev yapan BM görevlilerinin de benzer suçlara şahit olduğunu ve kendisine aktardığını yazdı.

Boström’ün makalesinde yakınlarda New Jersey’de keşfedilen suç çetesi arasında bağlantı kuruluyor. Amerika’da büyük bir şok meydana getiren şebeke, aralarında çok sayıda hahamın ve yahudi politikacının da bulunduğu kişilerin, insan böbreği satışında aracılık etmekle itham ediliyorlar.

Boström, ilk Filistin İntifadası zamanında, 1992 yılında gerçekleşen başka bir organ çalma hadisesinden de söz ediyor. Yazara göre İsrail askerleri bu dönemde Nablus’ta taş fırlatan bir Bilal Ahmed Ranian isimli Filistinli genci göğüs, bacak ve karnından vurduktan sonra sevdiklerinin bilmediği bir yere götürdü ve beş gün sonra hastane sargıları içinde ailesine iade etti. Mezar kazılırken Bilal’in açılan göğsünde, naşının midesinden çenesine kadar yarıldığını gösteren izlere rastlandı.

Aftonbladet gazetesindeki haberde, vücudu göğsünden çenesine kadar yarılmış bir cesdin resmi de yayınlandı.

İsveç gazetesinin iddiaları İsrail’de büyük tepkiyle karşılanırken, hem gazete yazarı hem de İsveç “anti-semitik” olmakla suçlandı.

İsveç’teki İsrail büyükelçiliği sözcüsü ise habere cevabın yakında verileceğini söylemekle yetindi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.