FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim gazeteci Ebu Arafe’nin davasına yeniden bakılmasını reddetti

En-Nakab’taki Siyonist işgal mahkemesinin dün (25 Haziran Pazartesi) Şihab Haber Ajansı’nın El-Halil muhabiri gazeteci Amir Ebu Arafe’nin yeniden yargılanmasını reddettiği bildirildi.

Ebu Arafe, En-Nakab Sahra Cezaevi’nden yaptığı açıklamada, En-Nakab Cezaevi’ndeki temyiz mahkemesinin hakkında yeni gizli bilgiler olduğu gerekçesiyle davasının yeniden görülmesini kabul etmediğini söyledi.

Ebu Arafe, mahkumiyetinin altı ay idari hapis cezası olarak öylece kaldığını ve bir ay dahi indirim yapılmadığını bildirdi. Gazeteci Amir Ebu Arafe, yaklaşık on aydır En-Nakab Sahra Cezaevi’nde tutuluyor.

Öte yandan, Siyonist işgal yönetimi dün idari mahkumiyet süresi sona eren Filistinli milletvekili Enver Ez-Zebun’u serbest bıraktı.

Filistin Parlamentosu Değişim ve Islah Grubu tarafından konu hakkında yayınlanan bildiride, Beytlahim milletvekili Enver Ez-Zebun’un 26 Ağustos 2011’de gözaltına alındığı ve hiçbir suçu olmadığı halde idari hapis cezasıyla cezalandırıldığı, daha sonra idari hapis cezasının bir kez yenilendiği ifade edildi.

Bildiride, Siyonist işgal zindanlarında başta Filistin Parlamentosu Başkanı Aziz Duveyk olmak üzere 25 Filistinli milletvekili bulunduğuna işaret edilerek, milletvekili Enver Ez-Zebun’un milletvekili arkadaşları ve Filistinli vatandaşlar tarafından karşılandığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (7) içerik yüklenmiştir.