FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Gazze’de ajan bulmaya çalışıyor

İnsan hakları örgütleri, Siyonist işgal yönetiminin tedavi olmak için her türlü kapıyı çalan ve bu konuda çok sıkıntılar çeken Gazzeli hastaları ajan olmaya zorlamak için şantaj ve baskı yapmasını kınadıklarını ifade ettiler.

İnsan hakları örgütleri konuya ilişkin şu bilgileri verdiler: “İşgal yönetimi birçok hastaya Gazze’den rahatçı çıkıp tedavi olmalarına izin vereceğini söylediği halde, hastalar sınırdan geçince tutuklanıp merkezlere götürülüyorlar. Hastaların durumunu istismar eden, bunu şantaj aracı olarak kullanan ve tedavi iznini silahlı güçlerin emrine veren işgal yönetiminin uygulaması ahlaki ve insani değildir.”

İnsan Hakları İçin Doktorlar ile insan hakları alanında çalışan Adalet ve Mizan dernekleri Siyonist başsavcıya gönderdikleri mektupta, işgal devletine bağlı istihbarat biriminin hasta Filistinlilerin sağlık sorunlarını şantaj aracı olarak kullandığını, tedavi olmak için evlerinden çıkan bu insanların Batı Yaka veya işgal devletinde tutuklandıklarını ifade ettiler.

İnsan hakları alanında çalışan bu dernekler, gönderdikleri mektupta yaşanan üç olayı da ayrıntılarıyla yazarak, hastaların nasıl bir tehlike içinde olduklarına dikkat çektiler.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.