FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Gazze’den istihbarat alamıyor

Filistinli önemli bir güvenlik yetkilisi, Siyonist işgal rejiminin yeni bir savaşa hazırlık için Gazze’deki bilgi bankasını yenilemek amacıyla bölgedeki ajanlarını birçok imkânla desteklediğini ifade etti.

İşgal yönetimi Hamas’ın Gazze’de iş başına gelmesiyle buradaki istihbaratının büyük bir darbe aldığını kabul etmiş, bu konuda meydana gelen açığı son Gazze savaşında iyice hissettiğini değişik münasebetlerde ifade etmişti.

Filistinli yetkili konuyla ilgili olarak devamla şöyle dedi: “Siyonist Başbakan Netanyahu’nun Gazze’deki ajanların desteklenmesi için Yusi Peld’i ataması durumun vahametini gösteriyor. Savaştan sonra Gazze semalarından atılan binlerce bildiri ve büyük sıkıntılar içinde olan Gazze halkına yapılan cömertçe teklifler bazı insanların duygularını mutlaka okşuyordur. Fetih hareketi de, Hamas ile yakınlaşma iddiasıyla Dahlan’ın emrindeki mensuplarından yüzlercesini Gazze’ye göndererek, düşmanın bu açığını kapatmak istiyor.”

İşgal yönetiminin ajanlarını modern ve gelişmiş cihazlarla donattığını belirten yetkili, “İşgalciler bu cihazlarla başta Hamas ve ona bağlı Kassam Tugayları olmak üzere Gazze’deki direniş liderlerine ait evleri, araçları, uğradıkları yerleri ve bulundukları bölgeleri öğrenmek ve ardından da suikast düzenlemek istiyorlar” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.