FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Gazze’ye havadan saldırdı

Gazze bölgesine saldırılarını artıran işgal ordusunun, dün gece geç saatlerden itibaren Gazze-Mısır sınır bölgesine en az yedi saldırı düzenlediği ve saldırıda yıkılan evlerin enkazı altından şimdiye kadar üç kişinin yaralı olarak çıkarıldığı bildirildi.

Siyonist işgal ordusuna bağlı F-16 uçakları Gazze-Mısır sınır bölgesindeki tünelleri bombaladı. Saldırıda yaralan üç kişi ilk yardım ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Hastane kaynaklarının ifadesine göre, Rafah’taki tünelleri bombalayan uçakların yanında yer alan başka uçaklar da geçen yıl hava bombardımanında tamamıyla yıkılan Gazze havaalanını bombaladı.

Hava saldırılarını doğrulayan işgal ordusu ise yaptığı açıklamada, tünelleri hedef alan saldırıların Siyonist yerleşim birimlerine atılan füzelere misilleme olarak yapıldığını iddia etti.

Öte yandan hava saldırılarına yoğunluk veren işgal ordusunun, karadan da Gazze’nin Beyt Hanun ve Beytlahiye bölgelerine 200 metre kadar girip, yoğun ateşle birlikte bölgedeki tarım arazilerini tahrip ettiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.