FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Gazze’ye saldırdı, 1 yaralı

Siyonist işgal güçlerinin bugün (25 Mart Perşembe) sabah erken saatlerde Gazze’nin güneyindeki Rafah şehrinin doğu tarafında bir grup Filistinli işçiye ateş açması sonucu bir kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığına bağlı İlk Yardım ve Acil Durum İdaresi başkanı Dr. Muaviye Hasaneyn bugünkü olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Sufa geçiş noktasında mevzilenen işgal askerlerinin geçiş noktasına yakın duran bir grup Filistinli işçiye ateş açması sonucu Naci Süleyman el-Abd (35) adındaki işçinin yaralandığını belirterek şöyle dedi: “İşgal askerleri, yaralanan Abd’ı kurtarmak için bölgeye gelen ilk yardım ekiplerinin müdahale etmesine uzun bir süre müsaade etmedi. İşgal askerlerin engel olmayı bırakmaları üzerine ilk yardım ekipleri sırtından yaralanan Filistinliyi Gazze’deki Avrupa Hastanesine kaldırdılar. Hastane yetkilileri yaralının sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.”

Son zamanlarda Siyonist işgal ordusunun saldırılarını yoğunlaştırdığı Gazze’de şimdiye kadar birkaç kişi şehit olmuş ve çok sayıda kişi de yaralanmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.