FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Gazze’ye saldırı tatbikatı yapıyor

Siyonist askeri yetkililer, işgal ordusunun önümüzdeki dönemde Gazze’ye karşı başlatacağı yeni bir savaş için tatbikat yaptığını belirterek, tatbikata kara, hava ve deniz kuvvetlerine bağlı birliklerin katıldığını ve tatbikatta yeni silahların kullanıldığını ifade ettiler.

Tatbikata kara, deniz ve hava kuvvetlerine bağlı askerlerin yanında askeri ve sivil istihbarat birimlerine bağlı elemanların da katıldıkları, tatbikatın temelde Gazze’ye karşı yapılacak olası bir savaş için orduyu hazırlamayı, ordu içindeki birimler arasında işbirliğini güçlendirmeyi ve koordineyi sağlamayı amaçladığı ifade edildi.

Askeri yetkililer açıklamalarında devamla şunları da ifade ettiler: “Yapılan büyük çaplı tatbikatta, ‘Dökülmüş Kurşun’ operasyonundan dersler çıkarılarak askerlerin yeni savaşta Gazze halkına nasıl muamele edeceklerinin de üzerinde duruldu. Yapılan tatbikatta İsrail ordusuna bağlı askerlerin aldıkları eğitimin çok iyi olduğu da saptandı.”
İşgal ordusu sözcüsü yaptığı açıklamada, tatbikatın Gazze veya başka bir cephede yapılacak bir savaş ihtimaline karşı ordunun tetikte ve her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmasını sağlamak için yapıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.