FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim HAMAS karşısındaki çaresizliğini itiraf etti

Siyonist işgal devleti askeri istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka internet sitesi dün (02 Eylül Perşembe) verdiği haberde, El-Halil’de dört Siyonist’in ölümüyle sonuçlanan eylemi yapan Kassam Tugayları’na bağlı hücrenin, Ramallah’ta eylem yapan hücreden farklı olduğunu yazdı.

Siyonist istihbaratına yakınlığıyla tanınan ve haberlerini askeri kaynaklara dayanarak veren Debka verdiği haberin devamında, Batı Yaka’da Hamas hareketine bağlı birçok hücrenin olduğunu yazdı.

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Batı Yaka’nın şehir, kasaba ve köylerinde büyük bir ağ kurduğunu belirten Debka sitesi, bu güçlerin istediği zaman istediği yerde, hatta işgal devletinin kalbinde bile eylem yapabilecek güce sahip olduğunu iddia etti.

Siyonist yetkililer eylemden sonra işgal devleti istihbaratının yoğun çabasına rağmen henüz eylemi yapanların izine rastlayamadığını belirttiler.

Siyonist yetkililer devamla, Hamas hareketinin işgal devleti istihbaratı ve Abbas milisleri tarafından bilinmeyen yeni bazı üyelerini Ürdün ve Suriye’den Batı Yaka’ya getirdiğini, bunların Batı Yaka’da yeni bir yapılanmaya gittiklerini ve eylemi de bunların yaptıklarını iddia ettiler.

Debka internet sitesi Siyonist yetkililerin şu ifadelerine de yer verdi: “Bu direnişçilerle ilgili elimizde hiçbir bilgi yok. Herhangi bir eylemde bunlardan biri yaralanmadan veya tutuklanmadan sağlıklı bilgilere ulaşmamız da imkânsız. Yorum ve olasılıklarla sağlıklı bir bilgiye ulaşmak mümkün değildir.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.