FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim HAMAS ve Hizbullah’a karşı savaşmaya hazırmış

Siyonist işgal yönetimi Savaş Bakanı Ehud Barak, Hamas hareketiyle Hizbullah’ın tehditlerine karşı işgal ordusunun geçmişten daha çok hazırlıklı olduğunu söyledi.

Tel Aviv’in güneyindeki Holon’da düzenlenen Eğitim ve Öğretim konulu konferansa katılan Savaş Bakanı Barak yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Bizler şu anda tarihte görülmedik tehditlerle karşı karşıya olduğumuz gibi, tarihi fırsatlarla da karşı karşıyayız. Hamas ve Hizbullah örgütlerinden bize yönelik ciddi tehditler var. Ancak İsrail ordusu bunlara karşı koymaya geçmiştekinden daha da hazırdır.”

Barak konuşmasında, işgal ordusunun son Lübnan savaşından sonra Hizbullah’a karşı caydırıcı gücünü artırdığını ve kendilerinin şu anda yeni çatışmalara daha da hazırlıklı olduklarını söyledi.

Barak, önümüzdeki yıllarda füzelere karşı yeni sistemlerin devreye gireceğini ve bunun güçlerinin caydırıcılığına güç katacağını da dile getirdi.

2006 yılında Lübnan’ın güneyine saldıran işgal ordusu orada başarısız olduğu gibi, 2008 yılının Aralık ayında Gazze’ye karşı başlattığı üç haftalık savaşta da aynı başarısızlığı göstermiş, teknolojik donanıma ve her türlü silaha sahip ordusu direniş mücahitleri karşısında karada ilerleyememişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.