FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim HAMAS’ı suçlu göstermek istiyor

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, korsan İsrail’in Hamas Hareketi Tel aviv’i vurabilmek için füze denemesi yaptığı iddialarını reddetti.

Korsan İsrail Askeri İstihbarat Şefi Yadlin’in Hamas hareketi Tel aviv’i vurabilmek için füze denemesi yaptığı ile ilgili iddiasına değinen Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, bu iddiayı reddetti.

Siyonist yetkili Yadlin, Hamas Hareketinin başarılı bir şekilde Tel aviv’i vurabilecek 60 km menzilli füze denemesi yaptığını ileri sürmüştü.

Berhum bu açıklamaya gösterdiği tepkide korsan İsrail’in Goldstone raporu BMT Genel Kurulunda ele alınacağı sırada bu açıklamayı yaparak dünya kamuoyunu etkilemeye çalıştığını belirtti.

Berhum, korsan İsrail’in şu anda içinde bulunduğu şartların oluşturduğu baskıların altında ve dünya kamuoyunu Hamas aleyhinde harekete geçirmek için bu tür asılsız iddiaları ortaya attığını, Hamas füzelerinin nihai menzilinin sadece 40 km olduğunu ve ancak işgal altındaki toprakların güney kesimlerini hedef alabildiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.