FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim hariç herkesle görüşürüz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Muhammed Nasr, hareketin Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal’in Yemen’e yaptığı ziyaretin hareketin İran ile Yemen arasında arabuluculuk yapma niyeti taşımadığını belirterek, Filistin’de meydana gelen gelişmeleri anlatmak için yapılan rutin bir ziyaret olduğunu ifade etti.

Nasr, bugün (11 Aralık Cuma) yaptığı basın açıklamasında Hamas hareketinin Arap ülkelerinin egemenliklerine saygılı olduğunu ve hiçbir devletin içişlerine karışmadığını ifade etti.

Yemen’e yapılan ziyaretin, hareketin üzerindeki kuşatmayı kırmayı amaçlayıp amaçlamadığının sorulması üzerine Nasr: “Durum öyle değil. Hamas hareketi dışlanmamıştır ve dışlanamaz da. Bölgedeki bir ülkenin yahut da uluslararası bir tarafın Hamas’a sırtını dönerek ve onu görmezden gelerek bölgede bir şeyler yapabileceğini düşündüğüne inanmıyorum. Dışlama diye bir şey yoktur. Herkesle konuşuyoruz; Müslüman’ıyla, Hıristiyan’ıyla, Avrupalı ve Amerikalısıyla görüşüyoruz. İşgal yönetimi hariç kapımız herkese açıktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.